Spot Reklam

Dizilerin ve programların aralarında yayınlanan, tam ekran olarak gösterime sunulan bir televizyon reklam çeşididir.

Reklamların içeriği şirketlerin isteklerine göre değişkenlik gösterir.  Belirli süre zarfında ikna etme gücü yüksek, görseller üzerine kurulmalıdır. Ürün veya marka tüketicilere tam olarak gösterilmeli ve kullanılacak müziğin o tarza uygun olması bir hayli önemlidir. Tanıtımda yardımcı olan öğelerin arka planda olması gereklidir, verilmek istenene mesajın tam ve akılda kalıcı tüketiciye akıcı bir şekilde ifade edilmesi gereklidir.

Dizi ve program aralarında yayınlanan spot reklamların izlenebilmesi için, izleyicilerin diziye veya programa tam odaklanması durumunda araya girip seyirciye kendini izletir, bu sayede spot reklamların izlenilirliği daha fazla olur. Tabii reklamın etkili bir biçimde sunulması için, işin uzmanları tarafından hazırlanması bir hayli önemlidir. Aksi takdirde markanın imajının zedelenmesi boşa harcanan vakit kaybı ortaya çıkar bu sebeple ajansınızı iyi seçmelisiniz.

Bu reklam türü görsel ve işitsel olarak kullanılır. Süresiz bir şekilde reklamlarınızı televizyonda yayınlatabilirsiniz. Fakat burada ki süredurumunun saniye bazından hesaplandığını ve buna göre bir bütçe ödemeniz gerektiğini de unutmamak gerekir.

Spot reklam fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.