Bant Reklam

Bant reklam, ekranın çok az bir yarısını kaplar.  %20 bant reklamdır geri kalan %80 ise programa aittir. Sessiz olarak sunulan bu bant reklamlar daha fazla ilgi görüyor. Spot reklamların yanı sıra bu reklamı kapatmak çokta kolay olmuyor. Spot reklamlar başlayınca kanal değişikliği yapılırken bant reklamda geçiş bu kadar kolay olmuyor. İzleyicinin izleme şansı daha fazla oluyor, en çok kullanılan süresi ise 8sn olanıdır.

Günümüzün çağında internet kullanımı fazlalaşmıştır, fakat buna rağmen hala televizyon izlenimleri aynıdır, televizyon reklamlarından seyirciye ulaşmak daha kolay ve uygun bir yöntemdir.

Bant reklamında kullanıcıya verilen tanıtım nettir süresinin kısa olmasından kaynaklı akıcı ve anlaşılır bir dilde olması gereklidir. Reklam verme zamanını en doğru biçimde yani izleyicinin televizyona odaklandığı zamanda verildiği takdirde doğru zamanlama ile birçok kişiye hitap edilebilir. Detaylandıracak olursak; erkeklere hitap eden bir ürün için maç sıralarında reklam geçilir, doğru zamanlama ve doğru kitleye odaklı çalışmak önemlidir. Ev hanımları için olan ürünlerde ise sabah programlarında reklam geçilebilir.

Markanızın bilinirliği için doğru planlamayı yapmak bizim işimiz. İletişime geçmek için bizlere ulaşın.